logo_salon_ines
Dwie lokalizacje:
ul. Bolesławiecka 1
Wrocław
tel. 601 710 299

ul. Zwycięska 14e
Wrocław
tel. 601 710 869
  • Poniedziałek - Piątek

    8 - 21

  • Sobota

    9 - 18

  • Niedziela

    Nieczynne

Jacek Korykora

mjk

innowacje

SYSTEM MJK

System zarządzania oparty na przejrzystych procedurach  

System MJK jest systemem managerskim, który reguluję pracę Salonów Ines na każdej płaszczyźnie, począwszy od organizacji pracy, poprzez obsługę klienta, technologię, techniki cięcia, modelowanie i kreację, skończywszy na marketingu i zarządzaniu oraz badaniu opinii Klientów. Prowadzimy wewnętrzny certyfikowany system szkoleń potwierdzający umiejętności i kompetencje do wykonywania usług.

MJK • Salon ines • wrocław

system rozwijany od 1999 roku  

POZNAJ Dziewięć filarów systemu

 
system MJK

zarządzanie

Nasz system zarządzania to zestaw działań takich jak planowanie, organizowanie, motywowanie i kontrola mający na celu utrzymanie wysokiej jakości usług i zadowolenia Klientów. System JMK przede wszystkim opiera się o badania opinii Klientów i wielu profesjonalnych konsultantów z branży fryzjerskiej.

badanie opinii klientów

Ponieważ najważniejsza jest opinia naszych Klientów, badania opinii są przeprowadzane cyklicznie. Dzięki temu możemy poznać Państwa oczekiwania, rozwijać się i doskonalić usługi. 

system szkoleń

Salony Ines to jednostka szkoleniowa zarządzana zgodnie z autorskim systemem MJK. Posiada własne certyfikaty, które wydawane są ekspertom po ukończeniu cyklu szkoleń. Szkolenia wewnętrzne dzielą się na:
– program podstawowy „ALDER”
– program zaawansowany „INDYWIDUALNY”
Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, dokładając wszelkich starań aby nasze Salony świadczyły usługi na jak najwyższym poziomie.

organizacja pracy

Siatka godzinowa pracy naszych Ekspertów jest tak ustawiona aby umożliwić korzystanie z naszych usług w bardzo szerokim zakresie godzinowym. Przyjmujemy zapisy drogą telefoniczną poprzez recepcję – pozwala to określić wstępny zakres prac, przybliżony czas trwania usługi i wstępną wycenę usługi. 

obsługa klienta

Każda osobo odwiedzająca Salon otrzyma Kartę Klienta Salonu Ines, która pozwala na prawidłowe analizowanie potrzeb i ułatwia podejmowanie decyzji przy współudziale eksperta. Przed każdą usługą mają Państwo możliwość skorzystania z bezpłatnej, profesjonalnej konsultacji z naszymi Ekspertami, a dopiero po wycenie możecie Państwo podjąć decyzję o wykonaniu usługi i jej zakresie.

TECHNOLOGIA

Każdy proces technologiczny (koloryzacja, rozjaśnianie, pielęgnacja) wykonywany jest przy wykorzystaniu uznanych marek kosmetyków fryzjerskich. Nasi Eksperci uczestniczą w szkoleniach i procesie udoskonalania kosmetyków i ich zastosowań.   

techniki cięcia

Stosowane przez naszych ekspertów techniki cięcia są zaczerpnięte z najbardziej uznanych ośrodków kultury fryzjerskiej. Staramy się być na bieżąco z najnowszymi trendami. Zaawansowane techniki, którymi się posługujemy  umożliwiają strzyżenie najbardziej wymagających włosów.

modelowanie i kreacje

Modelowanie to ostatni etap wykonywania usługi a zarazem potwierdzenie jej dobrego wykonania. Dobre cięcie oraz kosmetyki dobrane podczas wykonywania świadczenia sprawią, że modelowanie w warunkach domowych nie będzie sprawiać trudności. Nasi Eksperci kładą szczególny nacisk na  kreację Państwa stylu –  wiemy jak ważne jest wyrażenie samego siebie dlatego spełnienie Państwa oczekiwań w tym względzie jest dla nas bardzo ważne.

marketing

Podstawowym założeniem marketingowym systemu jest przekazanie Państwu jak najwięcej informacji w jak najbardziej przystępny sposób. System Kart zgodnie z założeniami systemu, pozwala Państwu korzystać z rabatów i usług profilaktycznych w naszych Salonach. System powiadomień SMS oraz Newsletter przypominają o terminach wizyt oraz aktualnych promocjach. 


MJK • Salon ines • wrocław

wiedza i doświadczenie 

SYSTEM KWALIFIKACJI FRYZJERSKIEj

 
 
start
próbny

Poziom 0

Na tym poziomie są wszyscy potencjalni, przyszli fryzjerzy, którzy chcą zostać najlepszymi profesjonalistami w tej branży. Z tego poziomu Salony Ines poszukują kandydatów do szkolenia i pracy. Nie wymagamy doświadczenia, najbardziej zależy nam na motywacji, która sprawiła że chcesz rozpocząć swoją karierę zawodową. W przypadku zainteresowania zapraszamy do składania CV i listu motywującego na nasz adres e-mail.

1
kandydat

Poziom 1

Na poziomie tym znajdują się kandydaci uczestniczący w procesie rekrutacyjnym, okres ten jest objęty umową zerową, która trwa do 6 tygodni.  Ma za zadanie sprawdzić predyspozycje kandydata i zapoznać go z warunkami pracy i podnoszenia kwalifikacji. Jest to ważny etap, na którym kandydat może zaznajomić się z Salonem i poznać specyfikę pracy, jak i sprawdzić czy jest to miejsce, w którym by chciał pracować.  

2
stażysta

Poziom 2

Po ukończeniu poziomu 1 i otrzymaniu pozytywnej rekomendacji kandydatowi proponowana jest umowa o pracę. W ramach tego poziomu niezbędne jest odbycie szkolenia MJK Adler, które trwa od 12 do 18 miesięcy i ma na celu zdobycie podstawowych umiejętności z zakresu fryzjerstwa pod okiem naszych najlepszych ekspertów – w trakcie tego etapu kandydat na fryzjera ma możliwość obserwacji pracy naszych Ekspertów, zadawania pytań i zdobywania niezbędnego doświadczenia do wykonywania pracy w ramach szkoleń.    

3
fryzjer

Poziom 3

Na tym etapie niezbędne jest przyswojenie wiedzy z zakresu :

– organizacja pracy – poziom zaawansowany
– obsługi klienta – poziom podstawowy
– technologia koloryzacji – poziom podstawowy
– pielęgnacja – poziom podstawowy
– koloryzacja – poziom podstawowy
– rozjaśnianie – poziom podstawowy
– strzyżenie – poziom podstawowy
– modelowanie – poziom zaawansowany

Na tym poziomie pracownik zaczyna obsługę klienta. Nad przebiegiem pracy w ramach wsparcia dalej czuwają najlepsi Eksperci pracujący w Salonie Ines, udzielając wskazówek i praktycznych porad. Zawsze może liczyć na wsparcie osób z zespołu.

4
fryzjer zaawansowany

Poziom 4

Osiągnięcie tego poziomu kończy szkolenie w ramach programu Adler, pracownik zostaje samodzielnym fryzjerem. Dojście do tego poziomu jest potwierdzeniem ogromnych predyspozycji i profesjonalnych umiejętności niezbędnych do świadczenia usług na zadowalającym poziomie. Pracownik posiada następujące umiejętności:

– organizacja pracy – poziom zaawansowany
– obsługi klienta – poziom zaawansowany
– technologia koloryzacji – poziom zaawansowany
– pielęgnacja – poziom zaawansowany
– koloryzacja innowacyjna – poziom podstawowy
– rozjaśnianie – poziom zaawansowany
– trwała – poziom podstawowy
– strzyżenie – poziom zaawansowany
– modelowanie – poziom profesjonalny
5
fryzjer samodzielny

Poziom 5

Ten poziom i kolejne wymagają ustalenia indywidualnego programu szkoleniowego – główny nacisk kładziemy na dalsze podnoszenie kwalifikacji w technologii koloryzacji, strzyżenia i obsłudze klienta. W każdym momencie pracownik może liczyć na wsparcie kadry managerskiej. Osiągnięcie tego poziomu wpływa na zwiększenie niezależności i możliwości kształtowania swojej przyszłości zawodowej. Wraz ze zwiększeniem elastyczności w podejmowaniu decyzji odnośnie swojej kariery, rośnie również odpowiedzialność za jej progres i kierunek.

6
fryzjer konsultant

Poziom 6

Pracownik na tym poziomie posiada dużą wiedzę ekspercką z zakresu wszystkich technologii obowiązujących w Salonach Ines. Uczestniczy w szkoleniu kandydatów do pracy i szkoleniach pracowników na poziomie 2 – 4. Dzieli się wiedzą z mniej doświadczonymi fryzjerami bądź kandydatami. Potrafi podejmować samodzielne decyzje. Jest ekspertem w swojej branży, aktywnie bierze udział w szkoleniach i jest na bieżąco z najnowszymi trendami. 

7
fryzjer instruktor

Poziom 7

Poziom instruktorski charakteryzujący się wybitnymi umiejętnościami w danej dziedzinie, przykładowo koloryzacji. Fryzjer na tym poziomie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach powiększając swoją wiedzę i kompetencje. Prowadzi wewnętrzne szkolenia ze swojej specjalizacji dla pracowników firmy. Jest mentorem w pracy dla fryzjerów na poziomach 2-4. Ma możliwość brania udziału w zagranicznych szkoleniach w wiodących ośrodkach.

8
fryzjer manager

Poziom 8

Fryzjer na tym poziomie to instruktor, który prowadzi własny salon. Przejmuje obowiązki managera, szkoli własną kadrę, realizuje zespołową politykę obsługi klienta. Aktywnie bierze udział w budowaniu wizerunku organizacji. Jest niezależnym przedsiębiorcą, który na bazie zdobytej wiedzy i doświadczenia swobodnie zarządza własną firmą.

9
fryzjer stylista

Poziom 9

Ekspert posiadający doskonałe umiejętności fryzjerskie i własny salon. Stylista, który sam kreuje swój styl pracy przy wsparciu marki Salonów Ines. Osiągnięcie tego poziomu to ogromny sukces i możliwość tworzenia autorskich projektów i wyznaczania nowych trendów, które być może zapiszą się w historii fryjzerstwa.